O Spločnosti Alldigit, s.r.o. Termotansférové tlačiarne, snímače čiarových kódov, Etiketovacie stroje Tlač etikiet, tvorba software, profylaktický servis, Servis Logistika, Skladové hospodárstvo, Evidencia Kontakt Úvod Slovak German English
Akcia Akcia Zašlite nám email pomocou formulára E-Shop Akcia ISO computers


Tlač etikiet

Potlač etikiet v termotransferových tlačiarňach pomocou TTR farbiacej pásky (tenká fólia s farebným tuhým atramentom). Výhodou tejto technológie je možnosť potlače na širokú škálu materiálov a tlač aj malého množstva etikiet. Najčastejšie sú to bežné papierové etikety (biele, matné, pololesklé, farebné, ale aj textilné pásky a samolepiace fólie. Pomocou tepelných impulzov, prenášaných z tlačovej hlavy sa roztaví tuhý atrament nanesený na fóliovej farbiacej páske a obraz je následne prenesený na potláčaný materiál. Výhodou oproti termotlači je možnosť farebnej dotlače aj keď v obmedzenej škále, ktorá závisí od farebnosti TTR pások (čierna, červená, oranžová, zelená, modrá). Hlavnou prednosťou tejto technológie je jej rýchlosť, možnosť operatívnej úpravy tlačených informácií, spoľahlivosť, vysoká odolnosť a stálosť tlače. 


Pri technológii termotransferovej tlače je dôležitý správny výber použitej TTR pásky.

tlac etikiet
  • voskové pásky - používame ich pri potlači najbežnejších papierových materiálov 
  • voskovo-živicové pásky - vhodné pri tlači na fólie a iné nesavé materiály, alebo ak je požadovaná vysoká odolnosť tlače.
  • živicové pásky - najkvalitnejšie TTR pásky. Potlač pomocou nich je odolná aj voči rozpúšťadlám a vhodná do náročných podmienok. Pomocou živicových pások sa potláčajú najmäsyntetické materiály (PE, PP a PET). 

Copyright 2018 Alldigit, s.r.o O Spoločnosti Produkty Služby Riešenia Kontakt E-Shop
Nájdete nás aj na : alldigit.eu
Brands